Tuesday, April 13, 2021
Home Cricket Syed Mushtaq Ali T20 Trophy 2020/21: Schedule, Squads, Venues, Live Streaming

Syed Mushtaq Ali T20 Trophy 2020/21: Schedule, Squads, Venues, Live Streaming


Domestic cricket finally returns to India after COVID-19 brought sporting activities to a halt post Ranji Trophy in March last year. The 2020/21 Indian domestic season will finally get underway with the Syed Mushtaq Ali T20 Trophy set to take place between January 10-31.

The tournament will be played across seven bio-secure venues which include Bengaluru, Mumbai, Chennai, Vadodara, Kolkata, and Indore. The knockout fixtures will be played at the newly-built Sardar Patel Stadium in Ahmedabad.

Defending champion Karnataka won the previous two editions in 2018/19 and 2019/20. It is the joint-most successful team alongside Baroda and Gujarat with two titles.

The 38 teams have been divided into six groups- Elite Group A, B, C, D, E, and Plate Group.

Schedule:

January 10

Karnataka vs J&K, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket Ground, Alur
Baroda vs Uttarakhand, Elite Group C, 12:00 PM IST, Reliance Stadium, Vadodara
Chattisgarh vs Himachal Pradesh, Elite Group C, 12:00 PM IST, FB Colony Road, Vadodara
Gujarat vs Maharashtra, Elite Group C, 12:00 PM IST, Moti Bagh, Vadodara
Jharkhand vs Tamil Nadu, Elite Group B, 12:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata
Odhisa vs Bengal, Elite Group B, 12:00 PM IST, Jadavpur University Campus, Kolkata
Railways vs Tripura, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (3) Ground, Alur
Punjab vs Uttar Pradesh, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (2) Ground, Alur
Assam vs Hyderabad, Elite Group B, 07:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata

January 11

Chandigarh vs Nagaland, Plate, 12:00 PM IST, Guru Nanak College Ground, Chennai
Bihar vs Arunachal Pradesh, Plate, 12:00 PM IST, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai
Mumbai vs Delhi, Elite Group E, 12:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
Haryana vs Andhra, Elite Group E, 12:00 PM IST, Bandra Kurla Complex, Mumbai
Mizoram vs Sikkim, Plate, 12:00 PM IST, Sri Ramchandra Medical College Ground, Chennai
Vidarbha vs Rajasthan, Elite Group D, 12:00 PM IST, Emerald High School, Indore
Services vs Saurashtra, Elite Group D, 12:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore
Meghalaya vs Manipur, Plate, 12:00 PM IST, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai
Kerala vs Puducherry, Elite Group E, 07:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
Madhya Pradesh vs Goa, Elite Group D, 07:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore

January 12

Baroda vs Himachal Pradesh, Elite Group C, 12:00 PM IST, Reliance Stadium, Vadodara
Gujarat vs Uttarakhand, Elite Group C, 12:00 PM IST, Moti Bagh Stadium, Vadodara
Maharashtra vs Chattisgarh, Elite Group C, 12:00 PM IST, F.B Colony Ground, Vadodara
Odisha vs Hyderabad, Elite Group B, 12:00 PM IST, Jadavpur University Campus, Kolkata
Bengal vs Jharkhand, Elite Group B, 12:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata
Railways vs UP, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (3) Ground, Alur
J&K vs Tripura, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (2) Ground, Alur
Karnataka vs Punjab, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket Ground, Alur
Tamil Nadu vs Assam, Elite Group B, 07:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata

January 13

Nagaland vs Arunachal Pradesh, Plate, 12:00 PM IST, Sri Ramchandra Medical College Ground, Chennai
Bihar vs Sikkim, Plate, 12:00 PM IST, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai
Chandigarh vs Manipur, Plate, 12:00 PM IST, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai
Meghalaya vs Mizoram, Plate, 12:00 PM IST, Guru Nanak College Ground, Chennai
Haryana vs Puducherry, Elite Group E, 12:00 PM IST, Bandra Kurla Complex, Mumbai
Delhi vs Andhra, Elite Group E, 12:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
Services vs Goa, Elite Group D, 12:00 PM IST, Emerald High School Ground, Indore
Vidarbha vs Saurashtra, Elite Ground D, 12:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore
Mumbai vs Kerala, Elite Group E, 07:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
Madhya Pradesh vs Rajasthan, Elite Group D, 07:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore.

January 14

Uttarakhand vs Maharashtra, Elite Group C, 12:00 PM IST, Reliance Stadium, Vadodara
Gujarat vs Himachal Pradesh, Elite Group C, 12:00 PM IST, Moti Bagh Stadium, Vadodara
Chattisgarh vs Baroda, Elite Group C, 12:00 PM IST, F.B Colony Ground, Vadodara
Tamil Nadu vs Odhisa, Elite Group B, 12:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata
Jharkhand vs Assam, Elite Group B, 12:00 PM IST, Jadavpur University Campus, Kolkata
J&K vs Uttar Pradesh, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket Ground, Alur
Punjab vs Railways, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (2) Ground, Alur
Bengal vs Hyderabad, Elite Group B, 07:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata

January 15

Manipur vs Arunachal Pradesh, Plate, 12:00 PM IST, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai
Nagaland vs Sikkim, Plate, 12:00 PM IST, Guru Nanak College Ground, Chennai
Chandigarh vs Mizoram, Plate, 12:00 PM IST, Sri Ramchandra Medical College Ground, Chennai
Meghalaya vs Bihar, Plate, 12:00 PM IST, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai
Mumbai vs Haryana, Elite Group E, 12:00 PM IST, Bandra Kurla Complex, Mumbai
Delhi vs Kerala, Elite Group E, 12:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
Services vs Rajasthan, Elite Group D, 12:00 PM IST, Emerald High School Ground, Indore
Vidarbha vs Madhya Pradesh, Elite Group D, 12:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore
Puducherry vs Andhra, Elite Group E, 07:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
Goa vs Saurashtra, Elite Group D, 07:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore.

January 16

Gujarat vs Chattisgarh, Elite Group C, 12:00 PM IST, F.B Colony Ground, Vadodara
Baroda vs Maharashtra, Elite Group C, 12:00 PM IST, Moti Bagh Stadium, Vadodara
Himachal Pradesh v Uttarakhand, Elite Group C, 12:00 PM IST, Reliance Stadium, Vadodara
Assam vs Bengal, Elite Group B, 12:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata
Tamil Nadu vs Hyderabad, Elite Group B, 12:00 PM IST, Jadavpur University Campus, Kolkata
J&K vs Punjab, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (3) Ground, Alur
Karnataka vs Railways, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (2) Ground, Alur
Uttar Pradesh vs Tripura, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket Ground, Alur
Odhisa vs Jharkhand, Elite Group B, 07:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata

January 17

Nagaland vs Mizoram, Plate, 12:00 PM IST, Plate, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai
Chandigarh vs Sikkim, Plate, 12:00 PM IST, Guru Nanak College Ground, Chennai
Meghalaya vs Arunachal Pradesh, Plate, 12:00 PM IST, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai
Bihar vs Manipur, Plate, 12:00 PM IST, Sri Ramchandra Medical College Ground, Chennai
Kerala vs Andhra, Elite Group E, 12:00 PM IST, Bandra Kurla Complex, Mumbai
Mumbai vs Puducherry, Elite Group E, 12:00 PM IST, Emerald High School, Indore
Rajasthan vs Goa, Elite Group D, 12:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore
Haryana vs Delhi, Elite Group E, 07:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
Services vs Vidarbha, Elite Group D, 07:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore

January 18

Himachal Pradesh vs Maharashtra, Elite Group C, 12:00 PM IST, Moti Bagh Stadium, Vadodara
Chattisgarh vs Uttarakhand, Elite Group C, 12:00 PM IST, Reliance Stadium, Vadodara
Gujarat vs Baroda, Elite Group C, 12:00 PM IST, F.B Colony Ground, Vadodara
Jharkhand vs Hyderabad, Elite Group B, 12:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata
Odhisa vs Assam, Elite Group B, 12:00 PM IST, Jadavpur University Campus, Kolkata
Uttar Pradesh vs Karnataka, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (2) Ground, Alur
Punjab vs Tripura, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (3) Ground, Alur
J&K vs Railways, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket Ground, Alur
Tamil Nadu vs Bengal, Elite Group B, 07:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata

January 19

Nagaland vs Manipur, Plate, 12:00 PM IST, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai
Bihar vs Mizoram, Plate, 12:00 PM IST, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai
Meghalaya vs Sikkim, Plate, 12:00 PM IST, Sri Ramchandra Medical College Ground, Chennai
Chandigarh vs Arunachal Pradesh, Plate, 12:00 PM IST, Guru Nanak College Ground, Chennai
Delhi vs Puducherry, Elite Group E, 12:00 PM IST, Bandra Kurla Complex, Mumbai
Haryana vs Kerala, Elite Group E, 12:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
Vidarbha vs Goa, Elite Group D, 12:00 PM IST, Emerald High School Ground, Indore
Mumbai vs Andhra, Elite Group E, 07:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
Rajasthan vs Saurashtra, Elite Group D, 07:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore

January 26

TBC vs TBC, Q/F 01, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 12:00 PM IST
TBC vs TBC, Q/F 02, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 07:00 PM IST

January 27

TBC vs TBC, Q/F 03, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 12:00 PM IST
TBC vs TBC, Q/F 04, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 07:00 PM IST

January 29

TBC vs TBC, S/F 01, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 01:00 PM IST
TBC vs TBC, S/F 02, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 07:00 PM IST

January 31

TBC vs TBC, Final, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 07:00 PM IST

Squads:

Maharashtra: Rahul Tripathi (captain), Ruturaj Gaikwad, Naushad Shaikh, Kedar Jadhav, Ranjeet Nikam, Azim Kazi, Satyajeet Bachhav, Taranjeet Singh Dhillon, Shamshuzma Kazi, Pradeep Dadhe, Mukesh Choudhary, Manoj Ingle, Divyang Hingankar, Rajvardhan Hangargekar, Jagdish Zope, Swapnil Gugale, Dhanraj Pardeshi, Sunny Pandit, Nikhil Naik (wicketkeeper), Vishant More (wicketkeeper)

Mumbai: Suryakumar Yadav (Captain), Aditya Tare (Vice-Captain), Yashasvi Jaiswal, Siddhesh Lad, Shivam Dube, Shubham Ranjane, Shams Mulani, Hardik Tamore, Akash Parkar, Sufiyan Shaikh, Arjun Tendulkar, Krutik Hanagavadi, Sujit Nayak, Sairaj Patil, Tushar Deshpande, Dhawal Kulkarni, Aakarshit Gomel, Sarfaraz Khan, Minad Manjrekar, Prathamesh Dake, Atharva Ankolekar, Shashank Attarde

Kerala: Sanju Samson (C), Sachin Baby (VC), Jalaj Saxena, Robin Uthappa, Abhishek Mohan SL, Vinoop S Manoharan, Mohammed Azharuddeen M, Rohan S Kunnummal, Midhun S, Vatsal Govind Sharma, Rojith KG, Sreeroop M P,Vishnu Vinod, Salman Nizar, Basil Thampi, S Sreesanth, Nidheesh MD, Asif KM, Akshay Chandran, Midhun PK

Saurashtra: Jaydev Unadkat (Captain), Chirag Jani, Dharmendrasinh Jadeja, Avi Barot, Harvik Desai, Arpit Vasavada, Samarth Vyas, Vishwarajsinh Jadeja, Chetan Sakariya, Prerak Mankad, Divyarajsinh Chauhan, Vandit Jivrajani, Parth Bhut, Agnivesh Ayachi, Kunal Karamchandani, Yuvraj Chudasama, Himalay Barad, Kushang Patel, Parth Chauhan, and Devang Karamta

Uttar Pradesh: Priyam Garg (captain), Karn Sharma (vice-captain), Suresh Raina, Bhuvneshwar Kumar, Dhruv Jurel (wicketkeeper), Aryan Juyal (wicketkeeper), Ankit Rajpoot, Mohsin Khan, Shivam Mavi, Shiva Singh, Shanu Saini, Rinku Singh, Madhav Kaushik, Samarth Singh, Shubham Choubey

Bengal: Abhimanyu Easwaran, Manoj Tiwary, Sudip Chatterjee, Anustup Majumdar, Ravi Kant Singh, Abhishek Das, Mohammed Kaif, Aritra Chatterjee, Suvankar Bal, Writtick Chatterjee, Prayas Ray Barman, Sujit Yadav, Kaif Ahmed, Shreevats Goswami, Ishan Porel, Kazi Junaid Saifi, Ritwik Chowdhury, Vivek Singh, Shahbaz Ahamad, Arnab Nandi, Mukesh Kumar, Akash Deep

Delhi: Shikhar Dhawan (captain), Ishant Sharma, Anuj Rawat (wk), Pradeep Sangwan, Simarjeet Singh, Pawan Negi, Ayush Badoni, Vaibhav Kandpal, Lakshay Thareja (wk), Pawan Suyal, Karan Dagar, Nitish Rana, Himmat Singh, Kshitiz Sharma, Jonty Sidhu, Hiten Dalal, Lalit Yadav, Shivank Vashisth, Manjot Kalra, Siddhant Sharma

Tamil Nadu: Dinesh Karthik (captain), Vijay Shankar (vice-captain), R S Jaganath Sinivas, B Aparajith, B Indrajith, Aswin Crist, M Shahrukh Khan, C Hari Nishaanth, K B Arun Karthik, Pradosh Ranjan Paul, N Jagadeesan, R Sai Kishore, M Siddharth, L Suryapprakash, Mohammed, G Periyasamy, Sandeep Warrier, J Kousik, R Sonu Yadav, M Ashwin

Jammu & Kashmir: Shubham Khajuria, Abdul Samad, Ahmed Banday, Henan Malik, Qamran Iqbal, Parvez Rasool (captain), Ram Dayal, Nawazul Munier (wicket-keeper), Suryansh Raina (wicket-keeper), Aamir Aziz Sofi, Abid Mushtaq, Aquib Nabi, Jiyaad Magrey, Umar Nazir Mir, Mujtaba Yousuf, Shubham Pundir, Puneet Kumar, Usman Pandit

Karnataka: Karun Nair (captain), Pavan Deshpande (vice-captain), Devdutt Padikkal, Roham Kadam, KV Siddharth, KL Shrijith, BR Sharath, Anirudha Joshi, Shreyas Gopal, Krishnappa Gowtham, Jagadeesha Suchith, Pravin Dubey, Abhimanyu Mithun, Prasidh Krishna, Prateek Jain, V Koushik, Ronit More, Darshan MB, Manoj Bhandage, Shubhang Hegde.

Punjab: Mandeep Singh (captain), Gurkeerat Singh Mann (vice-captain), Abhishek Sharma, Ramandeep Singh, Siddharth Kaul, Barinder Singh Sran, Arshdeep Singh, Harpreet Singh Brar, Baltej Singh Dhanda, Krishan, Gitansh Khera, Rohan Marwaha, Abhinav Sharma, Prabhsimran Singh, Anmolpreet Singh, Anmol Malhotra, Sanvir Singh, Sandeep Sharma, Karan Kaila, Mayank Markande

Railways: Mrunal Devdhar, Dinesh Mor, Kanishk Seth, Karn Sharma, Harsh Tyagi, Amit Kuila, T Pradeep, Pratham Singh, Vikram Rajput, Ananta Saha, Himanshu Sangwan, Saurabh Singh, Shivendra Singh, Dhrushant Soni, Navneet Virk

Tripura: Manishankar Murasingh (captain), Kaushal Acharjee, Joydeep Banik, Udiyan Bose, Bishal Ghosh, Milind Kumar, Samrat Singha, Arkaprabha Sinha, Saurabh Das, Rana Dutta, Tushar Saha, Abhijit Sarkar, Ajoy Sarkar, Pratyush Singh, Rajat Dey, Subham Ghosh

Odisha: Subhranshu Senapati (captain), Shantanu Mishra, Pratik Das, Biplab Samantray, Abhishek Raut, Govinda Poddar, Ankit Yadav, Rajesh Dhuper (wicket-keeper), Pappu Roy, Suryakant Pradhan, Rajesh Mohanty, Sarbeswar Mohanty

Jharkhand: Ishan Kishan (captain), Virat Singh (vice-Captain), Vikash Vishal, Anukul Roy, Shahbaaz Nadeem, Sonu Kumar Singh, Varun Aaron, Rahul Shukla, Pankaj Kumar, Kumar Deobrat, Saurav Tiwari, Uttakarsh Singh, Anand Singh, Monu Kumar Singh, Vivekanand Tiwari, Bala Krishna, Aashish Kumar, Satya Setu

Meghalaya: Abhay Negi, Aditya Singhania, Chengkham Sangma, Wanlambok Nongkhlaw, Kilco Sangma, Shellingstar Thabah, Punit Bisht, Sanjay Yadav, Ravi Teja, Shiva Sangma, Wellmanson Passah, Shaisngi Lyngdoh, Larry Sangma, Akash Kumar Choudhary, Dippu Sangma, Yogesh Tiwari, Rohit Shah, Anish Charak

Baroda: Krunal Pandya (captain), Deepak Hooda (vice-captain), Kedar Devdhar, Ninad Rathwa, Smit Patel, Vishnu Solanki, Abhimanyu Rajput, Dhruv Patel, Atit Sheth, Babasafi Pathan, L Meriwala, Mohit Mongia, Bhanu Pania, Kartik Kakade, Chintal Gandhi, Pradeep Yadav, Soyeb Sopariya, Ansh Patel, Parth Kohli, Bhargav Bhatt, Pratik Ghodadra, Pratyush Kumar.

Assam: Rishav Das (captain), Pallavkumar Das, Riyan Parag, Amit Sinha, Rajjakuddin Ahmed, Abhishek Thakuri (wicketkeeper), Arup Das, Amlanjyoti Paresh Das, Pritam Das, Mrinmoy Dutta, Rahul Singh, Saahil Jain, Mukhtar Hussain

Hyderabad: Tanmay Agarwal (captain), Tilak Verma, Kartikeya Kak, Rahul Buddhi, Bavanaka Sandeep, Kolla Sumanth (wicketkeeper), Mickil Jaiswal, Chama V Milind, Telukpalli Ravi Teja, Himalay Agarwal, Ajay Dev Goud, Yudhvir Singh, Prateek Reddy, Tanay Thyagarajan

Gujarat: Priyank Panchal, Dhruv Raval, Tejas Patel, Axar Patel (captain), Piyush Chawla, Roosh Kalaria, Urvil Patel, Priyesh Patel, Chintan Gaja, Arzan Nagwaswalla, Hardik Patel, Ripal Patel, Devang Gandhi, Kshitij Patel, Jayveer Parmar

Chattisgarh: Shashank Chandrekar, Harpreet Singh, Jiwanjot Singh, Amandeep Khare, Shourabh Khairwar, Rishabh Tiwari, Shashank Singh, Shubham Agarwal, Vishal Kushaah, Ajay Jadav Mandal, Veer Pratap Singh, Ravi Kiran, Sumit Ruikar, Shahnawaz Hussain, Shubham Singh

Himachal Pradesh: R Thakur, Amit Kumar, Ekant Sen, Nitin Sharma, Abhimanyu Rana, Kanwar Abhinay Singh, Ankush Bedi, Rishi Dhawan, Pankaj Jaiswal, Prashant Chopra (wicketkeeper), Vaibhav Arora, Mayank Dagar, Arpit Guleria, Ayush Jamwal, Akash Vashist

Uttarakhand: Ashish Chaudhary, Avneesh Sudha, Jay Gokul Bista, Karn Veer Kaushal, Dikshanshu Negi, Arya Sethi, Kunal Chandela, Mayank Mishra, Dhanraj Sharma, Saurabh Rawat (wicketkeeper), Iqbal Abdullah (captain), Samad Fallah, Himanshu Bisht, Gaurav Singh

Services: Anshul Gupta, Lakhan Singh, Gahlaut Rahul Singh, Ravi Chauhan, Nakul Harpal Verma, Hardik Rajeev Sethi, Vikas Yadav, Rajat Paliwal, Sumit Singh, Vikas Hathwala, Arun Bawal, Mohit Kumar, Pulkit Narang, Diwesh Pathania, Raushan Raj, Nakul Sharma, Navneet Singh, Varun Chaudhary, Nitin Yadav, Nitin Tanwar

Vidarbha: Ganesh Satish (captain), Akshay Karnewar, Akshay Wakhare, Nachiket Bhute, Darshan Nalkande, Mohit Raut, Yash Thakur, Aditya Thakare, Mohit Kale, Lalit Yadav, Raj Chaudhari, Jitesh Sharma, Atharva Taide, Akshay Wadkar, Siddhesh Wath, Rishabh Rathod, Yash Rathod, Apoorv Wankhede

Rajasthan: Rajesh Bishnoi, Yash Kothari, Ankit Lamba, Tanveer-Ul-Haq, Ashok Maneria (captain), Rajat Chaudhary, Aditya Garhwal, Arjit Gupta, Salman Khan, Mahipal Lomror, Manender Narender Singh, Khaleel Ahmed, Akash Singh, Deepak Chahar, Rahul Chahar, Aniket Choudhary, Chanrapaul Singh, Ravi Bishnoi

Madhya Pradesh: Parth Sahani (captain), Rajat Patidar, Abhishek Bhandari, Rishabh Chouhan, Kumar Kartikeya, Ankit Sharma, Avesh Khan, Mihir Hirwani, Venkatesh Iyer, Ishwar Pandey, Kuldeep Sen, Puneet Datey, Saransh Jain, Himanshu Mantri, Surendra Malviya, Arpit Gaud, Shantanu Raghuvanshi, Rakesh Thakur, Arshad Khan, Ashutosh Sharma

Goa: Amit Verma, Amogh Desasi, Vishambar Kahlon, Maliksab Shirur, Vaibhav Govekar, Ishaan Gadekar, Heramb Parab, Darshan Misal, Deepraj Gaonkar, Snehal Kauthankar, Shubham Dessai, Vijesh Prabhudessai, Ashoke Dinda, Felix Antonio Alemao,Nihal Surlaker,Eknath dinesh Kerkar, Suyash Prabhudessai, Lakshay Arunkumar Garg, Amulya G Pandrekar and Aditya Kaushik.

Haryana: Ankit Kumar(C), Pramod Chandila, Himanshu Rana, Shubam Rohilla, Rohit Pramod Sharma, Guntashveer Singh, Chaitanya Bishnoi, Rahul Tewatia, Kapil Hooda(wk), Nitin Saini(wk), Yuzvendra Chahal, Ajit Chahal, Ashish Hooda, Sanjay Pahal, Harshal Patel, Mohit Sharma, Shivam Chauhan, Arun Chaprana, Tinu Kundu, Aman Kumar, Yashu Sharma, Sumit Kumar

Andhra Pradesh: Ambati Rayudu(C), Ashwin Hebbar, Ricky Bhui, Naren Reddy, Nitish Reddy, Prasanth Kumar, Dhruva Kumar Reddy, Manish Golamaru, Shoaib Md Khan, Kona Srikar Bharat(Wk), Lalith Mohan, Girinath Reddy, SK Ismail, Karthik Raman, Kranthi Kumar, KV Sasikanth, Cheepurupalli Stephen, S Ashish

Puducherry: Damodaren Rohit(C), Subramanian Anand, Paras Dogra, Vikneshwaran Marimuthu, Thamaraikannan Parandaman, Sheldon Jackson(wk), S Karthik(wk), A Aravinddaraj, Fabid Ahmed, Iqlas Naha, Pankaj Singh, Sagar Trivedi, Sagar Udeshi, Ragupathy

Chandigarh: Manan Vohra(C), Shivam Bhambri, Sarul Kanwar, Ankit Kaushik, Arslan Khan, Gurinder Singh, Anirudh Kanwar, Kunal Mahajan, Uday Kaul(wk), Jaskaranvir Singh, Bipul Sharma, Yuvraj Chaudhary, Jaskaran Singh, Gaurav Gambhir, Gaurav Puri, Jagjit Singh,

Bihar: Ashutosh Aman(C), Babul Kumar, Sakibul Gani, Mangal Mahrour, Samar Quadri, MD Rahmatullah, Vikash Ranjan(wk), Shasheem Rathour, Yashasvi Rishav, Sachin Kumar, Vikash Yadav(wk), Amod Yadav

Nagaland: Rongsen Jonathan(C), Hakaito Zhimomi, Sedezhalie Rupero, Mughavi Wotsa, Stuat Binny, Imliwati Lemtur, Shrikant Mundhe, Chetan Bist(Wk), Tahmeed Rahman, Chopise Hopongkyu, Jalal Uddin, Nagaho Chishi, Joshua Ozukum

Manipur: Ahmed Shah(wk), Langlonyamba Meitan Keishangbam, Bishworjit Singh, Narisingh Yadav, Nitesh Sedai, Gemson Singh, Ajay Lamabam, Prafullomani Singh, Rex Rajkumar, Jayanta Sagatpam, Kishan Thokchom, Sheiteendra Singh, Karnajit Yumnam

Mizoram: Pratik Desai(C), Lalhmangaiha, K Lalhmingmawia, Khawlhring Lalremruata, Vanlalruata, Taruwar Kohli, Andrew Vanlalhruaia, Lalhruai Ralte, KB Pawan(wk), Darremsanga(wk), G Lalbiakvela, Hmar Zothanchhunga, Lalfakzuala Renthlei, Sumit Lama, Lalhruaizela, Parvez Ahmed, Bobby Zothansanga, Lalnunkima Varte

Sikkim: Robin Bist(C), Ashish Thapa, Pritam Nirala, Bhusan Subba, Dinesh Rai, Bibek Diyali, Anureet Singh, Tashi Bhalla, Mandup Bhutia, Nitesh Gupt, Varun Sood, Lee Yong Lepcha, Nilesh Lamichanei, Padam Limboo, Ajay Pradhan, Piazor Tamang

Arunachal Pradesh: Neelam Obi(C), Karkir Taye, Takam Tallam, Song Tacho, Kengo Goken Bam, Techi Neri, Shahwat Kohli, Rahul Dalal, Techi Doria, Nabam Tempol, Rakesh Kumar, Askhilesh Sahani, Samarth Seth, Kamsha Yangfo(wk), Yab Niya

Where can we watch or live stream the Syed Mushtaq Ali T20 Trophy?

Viewers can catch the action live on the Star Sports network, which will be telecasting the matches across various channels on its network and in different languages.

Which Syed Mushtaq Ali 2021 matches will be broadcast?

Matches will be broadcast across Star Sports Network.

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Must Read

Related News